• Slide Top 01
  • Slide Top 02

Team

Slovo, které vlastně ne tak zcela přesně vystihuje skutečnost lidí pracujících ve vinařství.

Správně by to měla být rodina a její členové, kteří se podílí nejen na pěstování a výrobě vína, ale i běžném každodenním chodu vinařství. 

 

František senior, děda

František senior, děda

Děda je naším vinohradníkem a stará se o všechny vinice a veškeré vinohradnické práce, zásahy a úkony v průběhu celého kalendářního a vegetativního roku od jarního řezu až po vinobraní. Díky jeho znalostem a hlavně obrovským zkušenostem s vinicemi v katastru Novosedel, získáváme každý rok špičkový hrozen a surovinu k výrobě stejně tak špičkových vín. 

Kromě toho je to však dobrá duše vinařství, která umí leccos spravit, poradit, ukázat a zařídit a jeho kvašáky ve vinném listu jsou naprosto jedinečné a mimoto je to skvělý rybář, který nás všechny naučil rybařit. 

Kateřina

Kateřina

Uvést, že Kateřina je „jen“ vinařka, by nebylo přesné a ani správné! Ano, její hlavní funkcí ve vinařství je zpracování hroznu a výroba vín a je to právě ona, kdo naše víno nejvíc a zásadně ovlivňuje, rozhoduje o jeho charakteru a vdechuje mu jeho život, ale kromě toho je i vinohradníkem, sommeliérem, účetní a příležitostným šéfkuchařem naší vinařské restaurace. A to je jen neúplný výčet všech jejich funkcí. 

Většinu svého času a práce ve vinařství však věnuje právě výrobě vína, kterému se snaží vštípit typický charakter Mikulovské podoblasti a zároveň v něm zanechat i část své osobnosti a ženského espritu, aby naše vína měla svůj jedinečný charakter, a vy jste je mohli společně s námi opakovaně objevovat. 

František

František

Franta podobně jako Kateřina nemá ve vinařství jen jednu funkci a jak už to v rodinných firmách bývá, i on musí vykonávat řadu dalších povinností a úkolů. Jeho hlavním přínosem je však starost o obchod, distribuci, marketing a vůbec každodenní chod vinařství, restaurace a vinotéky. 

Pavel

Pavel

Díky Pavlovým dlouholetým zkušenostem v restauračním a hotelovém oboru je pro nás nepostradatelným při provozu naší vinařské restaurace a penzionu. Kromě toho je však v období vinobraní „k ruce“ Katce jako „assistant winemaker“ a je jejím pozorným a učenlivým vinařským studentem.  

Výčet všech, kteří se podílejí na chodu vinařství, by však nebyl úplný, pokud bychom nezmínili všechny brigádníky, sezónní pomocníky ve vinicích, hlídače, sběrače a samozřejmě i babičky a prababičku a stejně tak kolegy a kamarády z vinařského oboru, kteří nás podporují a inspirují nás. 

Kontakty

Kateřina - šéfka
+420 777 260 066

František - akce
+420 777 922 600 

Adam - restaurace, ubytování
+420 721 123 444

Vinařství

Víno Šílová, s.r.o.
Vídeňská 5, 692 01 Mikulov  

vino@silova.cz
+420 777 922 600

Sídlo firmy

Víno Šílová, s.r.o.
Vídeňská 5, 692 01 Mikulov

IČ: 08669287
DIČ: CZ08669287